FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Ogólne informacje

Dotatio to system stworzony dla inwestorów z branży nieruchomości oraz dla firm z branży remontowo-budowlanej. Pozwala na skuteczne realizowanie inwestycji, z pełną kontrolą kosztów i terminarzu. Umożliwia bezpośrednie zamawianie produktów budowlanych od współpracujących z nami dostawców i hurtowni budowlanych, prosto na budowę lub z odbiorem osobistym, a specjalne moduły raportów w czasie rzeczywistym umożliwiają pełną analizę procesu inwestycji, rentowności oraz harmonogramu. Skuteczność Dotatio potwierdzają setki naszych zadowolonych klientów, którzy rozwijają swój biznes szybciej dzięki wygodnym rozwiązaniom.

Stale poszerzamy grono współpracujących dostawców. Na obecnym etapie jesteśmy we wczesnej fazie wdrożenia systemu, mamy pierwszych dostawców z Wielkopolski, już niebawem będziemy posiadać dostawców ze wszystkich części Polski. Jeżeli jesteś dostawcą, hurtownią budowlaną i chcesz sprzedawać swoje produkty klientom Dotatio, skontaktuj się z nami.

Inwestycje w nieruchomości to bardzo trudny i złożony temat, autorami Dotatio są wieloletni inwestorzy z branży lokali mieszkalnych. Stworzyliśmy ten system w celu ułatwienia skalowania naszego biznesu, możliwości nieograniczonego rozwoju. Zalet i możliwości naszego systemu jest bardzo dużo, najlepiej, abyś przekonał się sam w darmowym, jednomiesięcznym okresie próbnym z możliwości Dotatio. Najważniejsze z cech, które pokochali nasi użytkownicy, to bezpośrednie zamówienia produktów przez wykonawców na budowę oraz automatyczne, działające w trybie rzeczywistym raporty kosztów każdej inwestycji. Nie musisz już pytać swojego działu księgowego, ile faktycznie zarabiasz na projekcie - te informacje masz dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z każdego miejsca, a wszystkie dane uzupełnienie są w systemie automatycznie poprzez współpracujących z Tobą wykonawców i hurtownie. Dzięki zdjęciom z przebiegu prac remontowych od Twoich wykonawców, masz zawsze pod ręką wgląd w przebieg prac remontowo-budowlanych. Śledzisz postępy oraz efektywność swoich pracowników lub wykonawców, bez wychodzenia z biura. Przekonaj się sam o tych i innych wspaniałych funkcjonalnościach Dotatio, które sprawią, że zostaniesz z nami na dłużej.

Ustawienia konta i uprawnienia

Dotatio to wielowątkowy system naczyń połączonych. Zakładając nowe konto, stajesz się właścicielem firmy - otrzymujesz uprawnienia administratora. Możesz zapraszać do projektu swoich pracowników lub wykonawców, poprzez podanie adresu e-mail swoich współpracowników. Twoi współpracownicy mogą zaakceptować zaproszenie i wówczas stają się członkami Twojego zespołu. To Ty ustalasz, jaki poziom uprawnień widzi dany współpracownik. Możesz ustawić uprawnienia dla: wykonawców/pracowników remontowych, pracowników działu handlowego i/lub administracyjnego, księgowości, partnera. Każdy z typów uprawnień różni się widocznością modułów i danych. Partner widzi wszystkie informacje, w tym o rentowności inwestycji. Pracownik remontowy ma dostęp wyłącznie do raportów remontowych oraz możliwość zamawiania towarów z hurtowni, jak również może dodawać faktury za wykonane prace. Pracownik handlowy/administracyjny może zamawiać towary oraz ma możliwość raportowania swojej pracy przy sprzedaży inwestycji lub załatwianiu formalności. Konto administratora oraz partnera widzi z kolei dodatkowe raporty, jak raport płynności finansowej (wkrótce), raport wizyt, raport sprzedaży, itd

Tak, każda osoba lub firma, posiadająca konto w Dotatio, nawet będąc zaproszonym współpracownikiem przez innego administratora, ma możliwość zwiększenia swojego konta do uprawnienia administracyjnego, czyli właściciela firmy. Wówczas, po opłaceniu abonamentu (oczywiście masz nadal 1 miesiąc darmowych testów na start) stajesz się pełnoprawnym właścicielem swojej firmy, możesz zapraszać swoich wykonawców i współpracowników oraz tworzyć własne projekty, itd. System jest skonstruowany wielowymiarowo, czyli możesz być zarówno właścicielem firmy i realizować swoje inwestycje, ale możesz też być jednocześnie gościem w innym projekcie, np. występując w roli wykonawcy.

Tak, oczywiście. Masz prawo usunąć swoje konto w dowolnym momencie. Skontaktuj się w tym celu z nami poprzez dział Kontakt lub wybierz opcję Usuń moje konto w ustawieniach swojego konta. Wierzymy jednak, że taki moment nie nastąpi.

Wszystkie połączenia z Dotatio są bezpieczne i szyfrowane przy użyciu protokołu SSL, zapewniając poziom bezpieczeństwa taki jak w bankowości internetowej. Nasze serwery zlokalizowane są w Unii Europejskiej, poddawane są regularnym audytom bezpieczeństwa (co najmniej raz na kwartał), a wszystkie usługi na serwerach, które są niezbędne do bezpiecznego funkcjonowania systemu, mają najnowsze aktualizacje zabezpieczeń. Wykonujemy równolegle backupy Twoich danych do innych, bezpiecznych lokalizacji, przy użyciu wysoce zaszyfrowanych połączeń. Nie musisz obawiać się o utratę swoich danych, dbamy o to, aby one były w pełni bezpieczne.

Opłaty abonamentowe

Dajemy Tobie możliwość bezpłatnego przetestowania wszystkich funkcjonalności Dotatio, przez okres jednego miesiąca. Nie wiążesz się z nami żadną umową długoterminową, nie podajesz numeru karty. W każdej chwili możesz sprawdzić po zalogowaniu, ile dni darmowego testu pozostało do wykorzystania.

Przed końcem okresu próbnego zostaniesz poinformowany w systemie oraz przez e-mail, że okres darmowych testów dobiega końca. Możesz wówczas zdecydować się na wykupienie jednego z naszych płatnych abonamentów, dopasowanych do Twoich aktualnych potrzeb. Abonament jest bez żadnych zobowiązań - w każdej chwili masz prawo zrezygnować z płatnej subskrypcji lub przejść do korzystania z darmowej wersji Dotatio.

974 inwestorów z branży nieruchomości z sukcesem rozwija swój biznes z nami.